BETON W KUCHNI

12.11.14

Beton  coraz śmielej wkracza na salony. Betonowe podłogi, blaty, meble... Możliwości jest wiele. W kuchni beton świetnie się sprawdzi jako blat. Jego zalety to: odporność na wysokie temperatury i na uszkodzenia. Do wad z pewnością należy dość spory ciężar materiału i jego odpowiednia impregnacja. Wybrałam dla Was swoje ulubione realizacje kuchenne z wykorzystaniem betonu. 

 

Na pierwszy ogień projekt z Polski. Wnętrze stworzone przez Rzemiosło Architektoniczne, grupę projektową ze Szczecina. Beton gra tutaj pierwsze skrzypce. Białe fronty doskonale korespondują z surowym materiałem. Zresztą zobaczcie sami:
Jeszcze kilka ulubionych dodatków betonowych, które odnalazłby się w tym wnętrzu: 

 


  1. Wazon: Menu Vase proj.  Hanne Willmann.

  2.  Lampa: Betonówa, proj. Natural Born Design. Znalazła się m.in na wystawie must have na ŁDF 2014. Jeden z moich ulubieńców ;) Do kupienia np tutaj:designersko.pl

  3.  Zegar: Watch Out, proj. Anne Boysen dla Applicata.

  4. Lampy: Sektori, proj. Kaamos

 

Skandynawska kuchnia. Prosto i efektownie.zdjęcia via: stil inspiration, photos: Fantastic Frank

  Bardziej industrialny charakter:
Na koniec beton w połączeniu z drewnem i stalą. Nowoczesne połączenie, z pozoru chłodne, jednak wystarczy kilka dodatków by stworzyć kuchnię wedle własnych potrzeb. Który wariant wybieracie? A może miks wszystkich trzy materiałów, tak jak w kuchni blogerki Annaleenas Hem? (czwarte zdjęcie)


zdjęcia: 2- Sculpture, Weiss, 3- cut-architectures, 4- annaleenas hem, 5- Doimo Cucine, 6 i 7- mk cucine

4 comments:

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...