More light! Scandinavian apartement/ Washi tape ideas

26.6.13

Skandynawskie mieszkanie pełne światła/ pomysł z wykorzystaniem Washi tape

 

Dzisiaj mieszkanie na poddaszu. Mieszkanie pełne światła i przestrzeni. Pomimo tego, że gościło już na wielu blogach,  postanowiłam przyjrzeć mu się raz jeszcze. Przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze dla niebanalnych rozwiązań, które każdy moze skopiować u siebie w domu, po drugie dla subtelnej, beżowo- białej kolorystyki, z tak modnymi ostatnio miedzianymi akcentami. 

 

Główna ozdobą mieszkania są piękne okna, w białej oprawie. Nowoczesna stolarka okienna kontrastuje ze starymi, drewnianymi belkami stropowymi. Podobnie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o dobór mebli. Starocie wymieszane są z nowoczesną formą. Znjadziemy tu zarówno ikony designu (  takie jak np lampa Twiggy od Foscarini czy krzesło Era Thoneta) jak i meble z Ikei. Całość dopieszczona jest oryginalnymi dodatkami i naprawdę prostymi rozwiązaniam, rzeczami które każdy może spróbować zrobić u siebie w domu. Co powiecie na stolik kawowy wykonany ze sterty ulubionych magazynów i białej płyty MDF ( świetnie sprawdzilby się tutaj również szklany blat), baldachim jak chmurka, wykonany z poduszek i kolejny pomysł na zastosowanie Washi tape ( taśmy dekoracyjnej )- Magiczny Dywan. Proste i efektowne!

 

Naturalne, jasne barwy świetnie wyglądaja w towarzystwie błyszczącej miedzi. Kolor miedziany to ostatnio silny trend w dekoracji wnętrz, dlatego z pewnością zagości jeszcze nieraz na blogu. W kolejnym poście połączenie miedzi z pastelami. Tymczasem zobaczcie ściągawkę ze stylu przygotowaną przeze mnie, gdzie znajdziecie meble i dodtaki z wnętrza poniżej.
images via: ELLE Interior
Photo's by Philip Karlberg
Styling by Nanna Lagerman


GET THE LOOK:

6. Clothes rack TURBO, IKEA / Wieszak na ubrania TURBO, IKEA
12.  REIDAR Chair, IKEA / Krzesło REIDAR, IKEA

Washi tape ideas: 

 

MAGIC CARPET  

 

DYWAN Z TAŚMY DEKORACYJNEJ

 
imges via: Mechant Design (1, 2), La maison d' Anna G. (3), Emmas Designblogg (4), ELLE Interior (5,6)

2 comments:

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...